Strona główna

/

Podryw

/

Czym jest ghosting?

Czym jest ghosting?

podryw
|

5 min czytania

Ghosting to zjawisko, które polega na niespodziewanym zakończeniu kontaktów z drugą osobą, najczęściej poprzez ignorowanie jej próśb o kontakt lub innych form komunikacji. W ostatnich latach ghosting stał się coraz bardziej popularny, szczególnie w kontekście randek i relacji między ludźmi. Wiele osób doświadczyło ghostingu lub zna kogoś, kto spotkał się z tym zjawiskiem.

Powiązane

Ogólne zasady podrywu

5 min czytania

Jak zbudować większą pewność siebie?

12 min czytania

Overthinkig - dlaczego za dużo myślisz?

7 min czytania

Psychologia podrywu: jakie cechy przyciągają potencjalnych partnerów?

9 min czytania

Jak walczyć z obojętnością w związku?

7 min czytania

Czy związek na odległość może przetrwać?

6 min czytania

Jak zorganizować udaną randkę?

7 min czytania

Czym jest ghosting?

Ghosting to stosunkowo nowe pojęcie, które oznacza niespodziewane przerwanie kontaktów z drugą osobą, zwykle przez ignorowanie jej wiadomości, telefonów i innych form komunikacji. W związku z rozwojem nowoczesnych technologii, ghosting stał się coraz powszechniejszy, a dla wielu osób jest on poważnym problemem emocjonalnym.

Ghosting często dotyczy relacji między ludźmi, którzy byli blisko ze sobą, romantycznie lub jako przyjaciele, ale nagle jeden z nich przestaje odpowiadać na wiadomości i próby kontaktu ze strony drugiej osoby. Może to być bardzo bolesne doświadczenie dla osoby, która zostaje ghostowana, ponieważ często nie wie, dlaczego druga osoba przestała się z nią kontaktować, co może prowadzić do złości, frustracji i smutku.

Dlaczego ludzie ghostują?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na ghostowanie innych. Często jest to wynikiem braku umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami lub konfrontacją z innymi ludźmi. Może to również wynikać z chęci uniknięcia określonych sytuacji, takich jak rozmowy o trudnych tematach lub kończenie związku.

Niektórzy ludzie ghostują innych, ponieważ czują się zagubieni lub niepewni w relacji. Mogą również czuć, że ich partnerzy nie spełniają ich oczekiwań lub potrzeb. Dlatego, zamiast rozmawiać o swoich problemach, po prostu przestają odpowiadać na wiadomości i unikają kontaktu.

Jednakże, niektóre osoby mogą ghostować innych w celach manipulacyjnych lub kontrolujących. Mogą to być osoby, które mają już nowego partnera lub partnerkę, ale nie chcą oficjalnie kończyć poprzedniego związku, lub osoby, które czerpią przyjemność z manipulowania innymi ludźmi.

Jak radzić sobie z ghostingiem?

Dla wielu osób, które doświadczyły ghostingu, jest to bardzo bolesne doświadczenie emocjonalne. Często czują się porzuceni i niepewni, co zrobiły nie tak. Istnieją jednak sposoby radzenia sobie z ghostingiem i poradzenia sobie z trudnymi emocjami, jakie się z nim wiążą.

Po pierwsze, ważne jest, aby uznać, że to nie Twoja wina. Często ludzie ghostują innych, ponieważ mają problemy z własnymi emocjami i trudnościami w relacjach, a nie dlatego, że jest coś nie tak z Tobą. Nie warto więc nadmiernie się nad tym zastanawiać.

Po drugie, warto skontaktować się z innymi ludźmi i rozmawiać z nimi o swoich uczuciach. Można porozmawiać z przyjaciółmi, rodziną lub skorzystać z pomocy terapeuty. Ważne jest, aby wyrażać swoje emocje i szukać wsparcia w trudnych momentach.

Po trzecie, nie należy próbować zmuszać osoby, która ghostuje do kontaktu. Oczywiście, można wysłać jedną wiadomość, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, ale jeśli druga osoba nadal nie odpowiada, należy zaakceptować fakt, że kontakt został zerwany i spróbować przejść do przodu.

Po czwarte, warto zastanowić się nad tym, czy ta osoba, która ghostuje, jest warta Twojego czasu i uwagi. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest po prostu porzucenie tej relacji i skupienie się na znalezieniu osoby, która naprawdę zasługuje na Twoją uwagę i emocje.

Podsumowanie

Ghosting to coraz bardziej powszechne zjawisko, które może prowadzić do trudnych emocji i doświadczeń. Warto pamiętać, że to nie Twoja wina i że istnieją sposoby radzenia sobie z ghostingiem, takie jak rozmowa z innymi ludźmi, wyrażanie swoich emocji i szukanie wsparcia. W końcu, jeśli osoba, która ghostuje, nie jest warta Twojego czasu i uwagi, najlepiej skupić się na znalezieniu kogoś, kto naprawdę Cię doceni i szanuje.

Dyskusja

werka02

09.05.2023

mega ciekawy artykuł. Daje okejkę! :)

Polecane

Ogólne zasady podrywu

5 min czytania

Podrywanie to sztuka, która wymaga pewnych umiejętności, takich jak dobre wrażenie, pewność siebie i umiejętność prowadzenia rozmowy. Ale ważniejsze niż samo podejście do podrywania jest stosowanie pewnych zasad, które pomogą ci osiągnąć sukces i zbudować trwałe relacje. Poniżej przedstawiam Ci kilka zasad podrywu, które powinny Ci pomóc

podryw

Metoda pomodoro w praktyce

8 min czytania

Metoda Pomodoro jest jednym z popularnych sposobów na organizację czasu i zwiększenie produktywności. Została opracowana przez Francesco Cirillo w latach 80. XX wieku i opiera się na technice czasowej, która polega na podziale pracy na określone interwały czasowe, z przerwami w międzyczasie. W tym artykule przedstawimy, jak metoda Pomodoro działa w praktyce i jak można jej użyć, aby zwiększyć swoją produktywność.

rozwój

Czym jest Vipasanna?

8 min czytania

Vipassana to starożytna technika medytacji, która pochodzi z Indii i jest praktykowana przez wiele osób na całym świecie. Technika ta polega na obserwowaniu swoich myśli, emocji i ciała, bez ingerowania w nie. Celem medytacji Vipassana jest uzyskanie głębokiej wewnętrznej świadomości i zrozumienia natury rzeczywistości.

mental
rozwój

Jak poprawić postawę ciała?

10 min czytania

Poprawna postawa ciała to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Właściwa postawa wpływa na ogólną kondycję organizmu, a także na nasze postrzeganie samego siebie i relacje z innymi ludźmi. Niestety, z powodu wielu czynników, takich jak długi czas spędzany przed komputerem czy noszenie ciężkich plecaków, wielu z nas cierpi na problemy z postawą. W tym artykule omówimy, jak poprawić swoją postawę ciała.

rozwój